Potřebujete zlepšit svůj handicap

Golf MÜLLER

GOLFOVÝ INSTRUKTOR JAN MÜLLER

Výbava

Na začátku nic nekupujte. Začít můžete s vypůjčenou holí či hraným setem. Pokud Vás golf chytí, dejte na radu svého trenéra. Pokud Vás moc chytí a vydržíte u něj, určitě vystřídáte mnoho holí různých značek. V holích a jejich ceně to není. Je to ve Vás.

S míči si nedělejte vědu, minimálně rok nepoznáte, s jakými hrajete.

Že budete potřebovat bag je jasné. Profesionálům je nosí caddy. Vy je můžete vozit na vozíku. Důležitá je hmotnost a variabilnost kapes bagu, váha a skladnost vozíku.

Určitě si pořiďte deštník a pláštěnku na bag. Při golfu někdy prší a Vy budete na hřišti i pět hodin. Proto mějte s sebou suchý  náhradní oděv.

Vlastní oblečení je klasická módní záležitost. Dbejte na to, aby bylo pohodlné a chránilo Vás před nepřízní počasí. Jak praví klasik" „Na golfu neexistuje špatné počasí, ale jen špatně oblečený golfista“.

Zapovězena je hra v džínách, trenýrkách, nátělnících, plavkách či spodním prádle.

Pokrývky hlavy a rukavice jsou také nepovinným vybavením golfisty.

Nezapomeňte vybavit bag týčky, vypichovátkem, pravidly golfu, markovátkem, opalovacím krémem, repelentem proti komárům a klíšťatům a malou lékárničkou.

Rady

Těch za svou golfovou kariéru uslyšíte tisíce. Stovky jich vyčtete z literatury a časopisů. Na těchto stránkách budu proto velmi stručný. Ostatní, ty důležitější, Vám rád poskytnu postupně během výuky.

  1. Poslouchejte rady hráčů, kteří hrají golf o 14 dnů déle než vy. Zajistíte mně a mým kolegům práci a tím i příjem za odstraňování  Vašich špatných návyků.
  1. Nikdy neraďte Vaším životním partnerům, jak měli zahrát míč, který poslali do lesa či vody. Na hřišti má být pohoda..
  1. Dočtěte do konce, alespoň jednou, golfová pravidla. Ty ilustrovaná jsou stravitelnější. Vyvarujete se zbytečným blamážím.
  1. Nehoňte se za HCP. Nejvíc turnajů vyhrajete v kategorii 36 – 54. Zda máte svůj HCP poctivě získaný poznají Vaši spoluhráči ve flightu na druhé jamce.
  1. Buďte trpěliví. Jde o to zahrát „Milión míčků“ jak zpívá Lenka Filipová. Píseň se sice týká tenisu, ale v golfu to platí dvojnásob. Platí pravidlo: „Čím více času stráveného na hřišti, tím nižší HCP." Ale vysvětlujte to svému životnímu partnerovi nebo šéfovi.
  1. Nekomplikujte si ze začátku svoji psychiku záznamy ze hry (nic povzbudivého to nebývá) a neplánujte tréninky podle těchto záznamů. Min. do HCP 36 trénujte všechno. Protože nic ještě neumíte pořádně. Věřte, ONO to přijde.